Sposób na starzenie się skóry – olejek morelowy

Olejek morelowy jest kolejnym z olejów roślinnych o niedocenionych właściwościach, które zaczynamy coraz chętniej stosować w codziennej pielęgnacji włosów, skóry i paznokci. Czego nie wiemy o olejku z pestek moreli? Na pewno tego, że jest to olej o podobnych właściwościach do olejku arganowego i poleca się go dla skóry dojrzałej. Dlaczego?

olej-morelowy.jpgMorelowy olejek roślinny pozyskuje się w procesie tłoczenia na zimno nasion moreli. Chodzi tutaj oczywiście o zwyczajne drzewo morelowe i jego owoce – dobrze znane z naszych ogrodów morele. Tłoczenie na zimno sprawia, że olej ten nie traci na swoich właściwościach i jest witaminową bombą kosmetyczną. Olej z pestek moreli zawiera witaminę młodości (wit. E), witaminę A oraz rzadko spotykaną amigdalinę (wit. B17). Oprócz witamin w oleju morelowym znajduje się również kilka niezbędnych kwasów tłuszczowych (m.in. omega-6 i omega-9).

Olej morelowy (podobnie jak brzoskwiniowy) świetnie zrewitalizuje skórę, wygładzi i zapewni odpowiednie nawilżenie. Jest bardzo lekkim olejem roślinnym, który bardzo dobrze wchłania się w skórę i nie pozostawia na niej tłustej warstwy. Ma delikatny zapach i jasnożółty, krystaliczny kolor. W temperaturze pokojowej jest płynnym olejkiem. Poleca się stosowanie oleju z pestek moreli w pielęgnacji skóry dojrzałej, z pierwszymi oznakami starzenia.

Naturalny olejek morelowy:

– nawilża nawet najgłębsze warstwy skóry,
– zapewnia aksamitne wygładzenie skóry,
– łagodzi podrażnienia, swędzenie i pieczenie,
– ogranicza pojawianie się zmarszczek,
– odżywia i uelastycznia skórę,
– działa aromaterapeutycznie.

Morelowy olejek z powodzeniem sprawdza się w pielęgnacji skóry dojrzałej, bo można go stosować na wiele sposób, a każdy z nich w nieco inny sposób dostarcza skórze niezbędnych składników odżywczych. Olej z nasion moreli zwyczajnej poleca się do wykonywania masażu ciała oraz twarzy, ponieważ dodatkowa stymulacja i pobudzanie układu krążenia zapewnia lepszą wchłanialność formuły. Morelowy olej nadaje się także do wzbogacania kąpieli, bezpośredniej aplikacji na skórę, twarz lub włosy.