Olejek morelowy i inne kosmetyki do włosów. Które są najlepsze?

Olejek morelowy pozyskiwany jest z nasion bardzo smacznych i zdrowych owoców. Ma zastosowanie w przemyśle gastronomicznym i kosmetycznym. Wiele kobiet poznało jego niesamowite działanie. Ty również możesz być jedną z nich. Wystarczy, że przeczytasz ten artykuł, a wszystkiego się dowiesz.

Wszystko, co o olejku morelowym chciałabyś wiedzieć

Olejek morelowy ma przede wszystkim działanie upiększające. Genialnie nabłyszcza włosy, wygładza je i sprawia, że stają się miękkie w dotyku. Poza tym, olejek morelowy zapobiega rozdwajaniu się końców pasemek, a także uszkodzeniom spowodowanym wysoką temperaturą wytwarzaną przez urządzenia fryzjerskie, promieniami słonecznymi, wolnymi rodnikami, detergentami i wieloma innymi szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Kosmetyk wzmacnia cebulki włosowe, dostarcza skórze głowy wielu składników odżywczych i pobudza wzrost włosów. Olejek morelowy znajdziesz między innymi w Schwarzkopf Gliss Kur Oil Nutritive, Redken Diamond Oil lub Alterra Naturkosmetik. Jeżeli chciałabyś jednak wypróbować inne produkty, które działają w podobny, a nawet lepszy sposób, to nie ma na co czekać. Przetestuj kosmetyki z olejkiem arganowym, masłami Shea i cupuacu lub olejkiem rycynowym i wiesiołkowym.

Te olejki zadbają o twoje włosy!

Olejek arganowy, masła Shea i cupuacu oraz olejki rycynowy i wiesiołkowy znajdziesz w wielu popularnych kosmetykach pielęgnacyjnych. Pierwszy z nich to główny składnik Moroccanoil Treatment Original i Moroccanoil Treatment Light. Masła kosmetyczne zawarte są przede wszystkim w gęstych maseczkach i odżywkach np. marki Nacomi. Olejek rycynowy i wiesiołkowy natomiast znajdziesz w wielu sklepach i aptekach w różnych postaciach. Każdy z tych produktów działa nieco inaczej i nie zapewni ci świetnych rezultatów. Jest jednak taki kosmetyk, który łączy w sobie właściwości wszystkich olejków i maseł. Chodzi tu o Nanoil, który zawiera olejki rycynowy, z wiesiołka, arganowy oraz masła Shea i cupuacu. Jakie własności wykazują te olejki?

Olejek do włosów Nanoil
naturalne olejki w Nanoil

źródło: nanoil.pl

Znajdziemy w nim wszystkie wyżej wymienione olejki i masła: arganowy, rycynowy, wiesiołkowy, Shea, cupuacu. Mix tych składników sprawi, że twoje włosy i skóra głowy będą kompleksowo wypielęgnowane. Wystarczy, że kilka kropel nałożysz na pasemka lub wmasujesz w skalp. Olejek arganowy zadba o ochronę przed wolnymi rodnikami i zewnętrzny wygląd włosów, olejki rycynowy i z wiesiołka przyspieszą wzrost pasemek, a masła kosmetyczne zapewnią im odpowiednie nawilżenie. Poza tym stosowanie jednego produktu jest o wiele prostsze i szybsze niż aplikowanie na włosy kilku olejków oddzielnie.

Maseczka na włosy Nacomi z masłem Shea

Maseczka na włosy Nacomi z masłem SheaMasło Shea lub podobne do niego pod względem właściwości i składu masło cupuacu znajduje się w gęstych maskach i odżywkach. Marka Nacomi postanowiła wykorzystać jego działanie w swoim produkcie. Masło Shea wygładza i natłuszcza włosy, ułatwia szczotkowanie i suszenie, pomaga w modelowaniu fryzury. Dodatkowo ma właściwości termoochronne, regeneruje rozdwojone końcówki pasemek i chroni przed promieniami UV.

Moroccanoil Treatment Original i Moroccanoil Treatment Light z olejkiem arganowymMoroccanoil Treatment Original

Olejek arganowy zawarty w tych produktach ma działanie antyoksydacyjne i kondycjonujące. Chroni pasemka przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi oraz jednocześnie zabezpiecza je przed uszkodzeniami mechanicznymi i chemicznymi. Olejek arganowy z produktów marki Moroccanoil ma ponadto działanie upiększające. Wygładza pasemka oraz redukuje puszenie i elektryzowanie się włosów. Sprawia, że modelowanie fryzury nie zajmie ci dłużej niż kilku minut. Co więcej, kosmetyk zapewnia pasemkom blask i podkreśla ich naturalny kolor.

olejek rycynowyolejek wiesiołkowy

Olejek rycynowy i wiesiołkowy

Te dwa olejki przydadzą się tym, których włosy nadmiernie wypadają i przedwcześnie osiwiały. Preparaty wzmacniają cebulki włosowe, zapobiegają łysieniu i odżywiają skórę głowy. Należy nakładać je bezpośrednio na skalp, ponieważ tylko w taki sposób wpłyną na kondycję pasemek.